اخبار > موفقيت اداره ارتباط با صنعت و جامعه واحد مرودشت در عملياتی کردن تفاهم نامه با اداره آب و فاضلاب شيراز


  چاپ        ارسال به دوست

موفقيت اداره ارتباط با صنعت و جامعه واحد مرودشت در عملياتی کردن تفاهم نامه با اداره آب و فاضلاب شيراز

 

در اين جلسه ابتدا دکتر محمد رضا صالحی زاده مدير اداره ارتباط با صنعت و جامعه واحد مرودشت خلاصه ای از اهم فعالیتهای حوزه تحت مدیریت خود را در نیمه اول سال 1395 بیان نمود.

وی با اشاره به لزوم عملياتی شدن تفاهم نامه های منعقده، از همکاری بخشهای مختلف اين واحد دانشگاهی با اداره ارتباط با صنعت و جامعه مرودشت قدردانی کرد.

صالحی زاده در ادامه افزود: «طی جلسات متعددی که در اداره آب و فاضلاب شهرستان شيراز برگزار گرديد، زمينه ها و خطوط اصلی با توجه به توانمندی های طرفين به صورت کلی در تفاهم نامه فی ما بين ترسيم شده است که در اين جلسه تخصصی محورهای کلی باز و زمينه های همکاری به صورت عملياتی تبيين می گردد.»

در ادامه اين جلسه، دکتر عليرضا احدی معاون برنامه ريزی شرکت آب و فاضلاب شيراز ضمن قدردانی از تلاشهای ارزنده اداره ارتباط با صنعت و جامعه واحد مرودشت، گامهای برداشته شده در راستای عملياتی شدن اين تفاهم نامه را در مقايسه با فعاليتهای صورت گرفته توسط ساير واحدهای دانشگاهی استان پيشتاز توصيف کرد و خلاصه ای پيرامون چگونگی تخصيص اعتبارات پژوهشی به اداره مطبوع خود را بيان نمود.

وی گذر از اعتبارات دولتی و استفاده از اعتبارات جاری را به عنوان تغييری در شکل و فرم تخصيص اعتبارات پژوهشی ياد کرد و بر استفاده از اين اعتبارت به منظور حمايت از پايان نامه های دانشجويي در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و همچنين پيشبرد مطالعات پژوهشی از سوی اعضای هيات علمی دانشگاهها تاکيد نمود.

هر يک از اعضای شرکت کننده در جلسه به بيان ديدگاههای خود در خصوص عملياتی شدن تفاهم نامه منعقده پرداختند که اهم نتايج اين جلسه به شرح زير قابل توصيف می باشد:

الف. برگزاری تورهای صنعتی به منظور استفاده اساتيد و دانشجويان تحصيلات تکميلی واحد مرودشت

ب. استفاده اداره آب و فاضلاب شهرستان مرودشت از تجربيات و تسهيلات علمی دانشگاه به منظور چاپ کتاب و توليدات علمی کارکنان و صنعتگران

ج. بهره گيری از ظرفيتهای واحد مرودشت در کميته های مختلف پژوهشی اداره آب و فاضلاب شيراز

د. برگزاری همايشهای مشترک پيرامون مسائل آب و مشکلات آن در سطح استان فارس و شهرستان شيراز

همچنين در خصوص همکاری های آموزشی مشترک نيز راهکارهای عملياتی پيشنهاد گرديد.

در اين خصوص دکتر محمد رضا صالحی زاده رئيس اداره ارتباط با صنعت و جامعه واحد مرودشت در گفتگو با خبرگزاری آنا گفت: «تحکيم مساله ارتباط دانشگاه با صنعت رابطه تنگاتنگی با مسائل آموزشی و بهبود آن دارد.

در اين راستا، در اين جلسه، مقرر گرديد نيازهای آموزشی اداره آب و فاضلاب شيراز از مسير اداره ارتباط با صنعت و جامعه به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت منتقل شود و زمينه حل مسائل اموزشی و توانمندسازی را در اين صنعت فرآهم آورد و همچنين در بسياری از دروس تخصصی، محتوای آموزشی نياز به غنی شدن با در نظر گرفتن مسائل فنی به روز دارد که در اين جلسه مديران شرکت آب و فاضلاب شيراز در خصوص همکاری با واحد مرودشت اعلام آمادگی نمودند.»  


١١:٥٩ - دوشنبه ٨ شهريور ١٣٩٥    /    شماره : ٢٩٩٥    /    تعداد نمایش : ١٨٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج